EDUKACJA

Z nauki online na stacjonarną – łagodnie i z pomysłem

Klasowe spacery, pikniki, gry i zabawy – w taki sposób w świdnickim „Bronku” uczniowie rozpoczęli naukę w szkolnych murach.

-Młodzież jest bardzo przejęta powrotem do nauki stacjonarnej. Przeżywają te pierwsze spotkania w szkole, dlatego podjęliśmy decyzję, że naukę poprzedzą spotkania integracyjne – informuje Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku – Wychowawcy wraz z uczniami i rodzicami zaproponowali własne pomysły jak spędzić pierwszy dzień z klasowymi kolegami – dodaje.

W poniedziałek, po długiej pandemicznej przerwie w szkole pojawili się pierwszoklasiści. Poszczególne klasy spędziły ten dzień różnie. Były klasowe spacery, pikniki, a także ciekawe gry i zabawy, m.in „którym ananasem dziś jesteś i dlaczego?”, „unikatowa fiolka perfum”, „(po)pandemiczne bingo” czy coofee dialogi. Przestrzenią integracji stały się świdnickie parki, place, pracownia polonistyczna i hala sportowa.

W piątek w szkole pojawią się drugoklasiści. Uczniowie także będą mogli zaproponować dowolną formę spędzenia czasu. Wszystko po to, by mieć okazję do poznania się na nowo.

Do końca roku szkolnego młodzież nie będzie narażana na dodatkowy stres w postaci sprawdzianów. Nauczyciele stawiają bowiem na odbudowę relacji.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button