AKTUALNOŚCI

Świdnik: Od dziś Urząd Miasta bez sekretarza

Jakiś czas temu Świdnik obiegła informacja o tym, że zasiadająca do tej pory na stanowisku sekretarza w Urzędzie Miasta Świdnik- Ewa Jankowska- rezygnuje ze swojej dotychczasowej funkcji na rzecz posady wiceprezesa w spółce Tauron Wytwarzanie, należącej do państwowej grupy Tauron Polska Energia. Swoje nowe obowiązki E. Jankowska zaczęła pełnić właśnie dziś 1 czerwca, tym samym świdnicki Urząd Miasta pozostał bez sekretarza. Czy to się zmieni?

Po 6 latach pracy jako sekretarz w świdnickim urzędzie, Ewa Jankowska postanowiła realizować się w kolejnej roli, tym razem właśnie jako wiceprezes w spółce Tauron Wytwarzanie. To, jak sama mówi, dla niej nowe wyzwanie któremu chce sprostać. Podkreśla także, że zostawia świdnicki ratusz w bardzo dobrych rękach.

„Przez ostatnie lata udało się stworzyć w świdnickim urzędzie bardzo dobry zespół i wiem, że są gotowi by działać dalej i równie sprawnie jak to miało miejsce dotychczas.”– komentuje była sekretarz. Dodaje również, że póki co jej stanowisko ma zostać nieobsadzone:

” Moje zadania mają zostać rozdzielone pomiędzy burmistrza, wiceburmistrza oraz skarbnika. Czy to się sprawdzi? Czas pokaże. Jestem pewna, że Burmistrz w razie potrzeby zatrudni kompetentną osobę na stanowisko sekretarza.”

Do zadań sekretarza miasta należy m.in. nadzór nad spółkami oraz wydziałami odpowiedzialnymi za oświatę, sprawy społeczne i mieszkaniowe, obsługę klienta, promocję miasta, obsługę Rady Miasta oraz kwestie organizacyjne.

Przypomnijmy, że E. Jankowska funkcję sekretarza w świdnickim UM objęła w 2015 roku. Zastąpiła na tym stanowisku Artura Sobonia, który do tej pory przebywa na bezpłatnym urlopie, ze względu na objęcie mandatu posła oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button