AKTUALNOŚCI

W Świdniku pojawiły się już specjalne oznaczenia

W rejonie ponad stu przejść dla pieszych w Świdniku powstają piktogramy przypominające pieszym o tym, aby przechodząc przez jezdnię nie korzystali z telefonów. Znaki z napisem SMART STOP i przekreślonym telefonem komórkowym namalowane są na chodnikach bezpośrednio przez przejściami dla pieszych. W akcję zainicjowaną przez świdnicką policję włączyło się Starostwo Powiatowe w Świdniku oraz Urząd Miasta Świdnik.

Dzisiaj zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa m.in. pieszych. Jedną ze zmian jest to, że piesi wchodząc na przejście dla pieszych mają pierwszeństwo przed pojazdami. Piesi przechodząc przez jezdnię nie mogą korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który powoduje ograniczenie możliwości obserwacji sytuacji na jezdni.

Wczoraj w Świdniku rozpoczęło się oznaczanie specjalnymi piktogramami przejść dla pieszych. Dzisiaj akcja nanoszenia znaków będzie kontynuowana. W sumie w rejonie ponad stu przejść dla pieszych powstaną piktogramy mające na celu przypomnienie pieszym o tym, aby przechodząc przez jezdnię oderwali wzrok od ekranu telefonu

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button