AKTUALNOŚCI

Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 2 i 3 w Świdniku

Gry, zabawy, quizy oraz wiersze i piosenki w temacie bezpieczeństwa – to atrakcje zorganizowane w Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 2 i Przedszkolu nr 3 w Świdniku z udziałem świdnickich policjantów.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku uczestniczyli w dwóch imprezach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 2 i 3 w Świdniku. Festyny odbyły się na świeżym powietrzu przed budynkami placówek. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji oraz zabaw z motywem przewodnim jakim jest ogólnie rozumiane bezpieczeństwo.

Organizatorzy wraz z mundurowymi przygotowali scenki dotyczące jazdy na rowerze, odblasków, przechodzenia przez jezdnię oraz zagrożeń mogących wystąpić podczas zabaw. Nie zabrakło również prac plastycznych, konkursów, gier oraz tańców.

reklama reklama

Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, o obowiązujących przepisach ruchu drogowego oraz o tym jak zachować się podczas zbliżających się wakacji, aby były bezpieczne. Przedstawiciele służb i organizatorzy dbali o wspaniałą atmosferę, która trwała do samego końca.

Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane serduszka, na których znalazły się rymowanki o bezpieczeństwie, apele do kierowców oraz do rodziców. Funkcjonariusze zobowiązali się rozdać je kierującym podczas kolejnej zaplanowanej akcji promującej bezpieczeństwo na drodze.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close