AKTUALNOŚCI

Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 2 i 3 w Świdniku

Gry, zabawy, quizy oraz wiersze i piosenki w temacie bezpieczeństwa – to atrakcje zorganizowane w Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 2 i Przedszkolu nr 3 w Świdniku z udziałem świdnickich policjantów.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku uczestniczyli w dwóch imprezach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 2 i 3 w Świdniku. Festyny odbyły się na świeżym powietrzu przed budynkami placówek. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji oraz zabaw z motywem przewodnim jakim jest ogólnie rozumiane bezpieczeństwo.

Organizatorzy wraz z mundurowymi przygotowali scenki dotyczące jazdy na rowerze, odblasków, przechodzenia przez jezdnię oraz zagrożeń mogących wystąpić podczas zabaw. Nie zabrakło również prac plastycznych, konkursów, gier oraz tańców.

Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, o obowiązujących przepisach ruchu drogowego oraz o tym jak zachować się podczas zbliżających się wakacji, aby były bezpieczne. Przedstawiciele służb i organizatorzy dbali o wspaniałą atmosferę, która trwała do samego końca.

Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane serduszka, na których znalazły się rymowanki o bezpieczeństwie, apele do kierowców oraz do rodziców. Funkcjonariusze zobowiązali się rozdać je kierującym podczas kolejnej zaplanowanej akcji promującej bezpieczeństwo na drodze.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button