EDUKACJA

Świdnik: Żłobek zacznie działać z lekkim opóźnieniem

Nowo wybudowany miejski żłobek zlokalizowany przy ul. Kopera w Świdniku miał rozpocząć działalność na początku czerwca. Ze względu na ostatnie szlify będzie to miało miejsce nieco później, bo w połowie czerwca. Placówka jednak jest już w zasadzie gotowa i czeka na najmłodszych mieszkańców Świdnika.

Opóźnienie w otwarciu placówki związane jest z brakiem niektórych elementów w żłobkowej kuchni niezbędnych do otrzymania zgody Sanepidu na przygotowywanie posiłków dla dzieci. Braki są już uzupełniane. W związku z tym od 1 czerwca w żłobku zorganizowano na początek dni otwarte. Następnie będą prowadzone zajęcia adaptacyjne dla maluchów. Potrwa do mniej więcej do połowy czerwca, wtedy żłobek zostanie w pełni udostępniony dla świdnickich maluchów.

W żłobku dzienną opieką otoczonych zostanie około 120 dzieci, najmłodsze z nich mogą mieć 6 miesięcy. Placówka, w której będą przebywać została wykonana w technologii ekologicznej. Łącznie do dyspozycji dzieci będzie tu 5 sal dziennych, pomieszczenia do spania oraz do zabawy. W żłobku będzie znajdować również kuchnia, szatnia, świetlica oraz pokoje socjalne i administracyjne czyli gabinety czy sekretariat.

Dla dzieci przygotowano również plac zabaw oraz górkę saneczkową.Dzieci mają do dyspozycji również plac zabaw oraz, budzącą sentyment wśród rodziców, górkę saneczkową. Budowa żłobka wyniosła Gminę Świdnik łącznie około 7 mln zł, z czego rządowe dofinansowanie wyniosło 3,1 mln zł.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button