AKTUALNOŚCI

Dwa groźne wypadki podczas długiego weekendu

Policja podsumowała długi weekend na drogach powiatu świdnickiego. W ciągu czterech ostatnich dni doszło do jednej kolizji i dwóch wypadków drogowych, z których jeden zakończył się tragicznie.

W sobotę w Dorohuczy 27-latek kierujący ciągnikiem wyjechał z pola na drogę wojewódzką. Wtedy doszło do zderzenia z kierowcą Subaru – 29- latkiem z Bychawy. W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się przygniatając kierowcę. 27-latek z gm. Trawniki zginął na miejscu.

fot. lublin112

Natomiast w piątek miał miejsce groźny wypadek w Świdniku. Na ul. Racławickiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Jak ustalili policjanci, 63-letni świdniczanin wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa 30-letniemu motocykliście. Poszkodowany 30-latek ze Świdnika trafił do szpitala m.in. ze złamaniem rzepki kolana. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Podczas długiego weekendu na drogach naszego powiatu doszło także do 238 wykroczeń drogowych, z czego 196 dotyczyło przekroczenia prędkości. Trzem osobom zatrzymano prawo jazdy. Ponadto, policja ujawniła 3 nietrzeźwych kierowców.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button