AKTUALNOŚCI

Groźne kolizje – w Pełczynie i w Janówku

Do dwóch groźnie wyglądających kolizji doszło minionej doby na terenie powiatu świdnickiego. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawcą jednego ze zdarzeń okazał się mężczyzna, który wsiadł za „kółko” po spożyciu alkoholu.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce wczoraj po godzinie 11:20 w miejscowości Pełczyn. Jak ustalili policjanci kierująca pojazdem marki Opel w wyniku nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia się z kierującą pojazdem marki BMW. W wyniku kolizji pojazdów samochód marki Opel dachował. Obie kierujące były trzeźwe. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierująca pojazdem Opel została ukarana mandatem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około północy w miejscowości Janówek. Z ustaleń policji wynika, że 28-letni kierujący pojazdem marki Audi w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Latarnia przewróciła się tuż przed nadjeżdżającym pojazdem marki Renault, który nie zdążył wyhamować i najechał na przeszkodę. Nikt z uczestników nie ucierpiał w zdarzenia. Okazało się jednak, że kierujący pojazdem marki Audi znajdował się w stanie nietrzeźwości, badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button