AKTUALNOŚCI

Dwa groźne potrącenia rowerzystów

Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło wczoraj na terenie powiatu świdnickiego. W obydwu przypadkach sprawcami byli kierujący pojazdami, którzy nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu cyklistom.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Świdniku na ul. Racławickiej po godzinie 7:30 . Z ustaleń mundurowych wynika, że 52-letni kierowca pojazdu marki Volkswagen najechał na przejeżdżającego drogą dla rowerów 16-latka. Po zdarzeniu 52-latek zatrzymał się i po rozmowie z cyklistą odjechał z miejsca. W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku zostało zgłoszone zawiadomienie w tej sprawie i kierowca volkswagena został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na szczęście kierujący rowerem 16-latek doznał jedynie stłuczenia.

Natomiast w południe dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kębłów. Jak ustalili policjanci 48-letni kierujący pojazdem ciężarowym MAN nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu rowerzyście i potrącił go. 29-latek został karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci ze Świdnika będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Reklama
reklama reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close