AKTUALNOŚCI

Dwa groźne potrącenia rowerzystów

Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło wczoraj na terenie powiatu świdnickiego. W obydwu przypadkach sprawcami byli kierujący pojazdami, którzy nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu cyklistom.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Świdniku na ul. Racławickiej po godzinie 7:30 . Z ustaleń mundurowych wynika, że 52-letni kierowca pojazdu marki Volkswagen najechał na przejeżdżającego drogą dla rowerów 16-latka. Po zdarzeniu 52-latek zatrzymał się i po rozmowie z cyklistą odjechał z miejsca. W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku zostało zgłoszone zawiadomienie w tej sprawie i kierowca volkswagena został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na szczęście kierujący rowerem 16-latek doznał jedynie stłuczenia.

Natomiast w południe dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kębłów. Jak ustalili policjanci 48-letni kierujący pojazdem ciężarowym MAN nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu rowerzyście i potrącił go. 29-latek został karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci ze Świdnika będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button