AKTUALNOŚCI

Uważajcie na oszustów!

Tylko jednego dnia do świdnickiej komendy zgłosiło się kilka osób, które złożyły zawiadomienia o oszustwie podczas zakupów internetowych. Ponadto do mieszkańców Świdnika znowu dzwoniły osoby podające się za członków rodziny oraz za funkcjonariuszy policji i wypytywały o oszczędności. Na szczęście nikt nie dał się.

Jedno ze zgłoszeń dotyczyło sprzedaży telefonu komórkowego. Za pośrednictwem portalu społecznościowego sprzedający nawiązał kontakt i umówił się na osobisty odbiór telefonu. Podczas spotkania kupujący okazał sprzedającemu wydrukowane z banku potwierdzenie przelewu na jego rachunek. Jednak do chwili składania zawiadomienia przelewu nie otrzymał. W ten sposób stracił 450 złotych.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło osoby, która wystawiła na portalu ogłoszeniowym do sprzedaży chustę do noszenia niemowląt. Przedmiot został wystawiony za kwotę 180 złotych. Podczas rozmowy z potencjalnym kupcem kobieta otrzymała link, który przekierował ją do strony, na której podała numer swojej karty. Z konta zniknęło 510 złotych.

Jak widać z powyższych przypadków, pomysłowość oszustów nie zna granic. Ciągle wymyślają nowe metody działania. Policja apeluje, aby zachować czujność podczas internetowych zakupów. Pamiętajmy, żeby nigdy nie przekazywać nikomu danych swojej karty, pinów, kodów zabezpieczających oraz sprawdzać wiarygodność osób, z którymi dokonujemy transakcji.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button