KULTURA I ROZRYWKA

Teatry młodzieżowe wystąpią w Gardzienicach

Teatr młodzieżowy żyje i już niedługo „opanuje” Lubelszczyznę. Młodzi aktorzy z całej Polski wezmą udział w Festiwalu „Kalejdoskop”, na którym podzielą się z nami swoimi marzeniami, talentami i pasją.

W dniach 18 – 20.06.2021 r. w kompleksie pałacowym Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” odbędzie się szósta edycja konkursu dla teatrów młodzieżowych z całego kraju. W trakcie festiwalu swoje autorskie spektakle zaprezentuje 6 młodych zespołów posługujących się różnymi formami teatralnego wyrazu.

Nadchodząca edycja będzie przede wszystkim formą spotkania młodych pasjonatów teatru, którzy wezmą udział we wspólnych warsztatach i dyskusjach prowadzonych przez teatralne autorytety. Festiwal jest unikalną okazją do zobaczenia najlepszych w Polsce teatrów młodzieżowych. Po raz szósty Gardzienice wybrzmią głosami młodych zespołów, działających na co dzień w ośrodkach kultury pod okiem swoich instruktorów. Festiwal to ich szansa do zaprezentowania się szerszej publiczności.

reklama reklama

W jury Festiwalu zasiądą w tym roku aktorzy: Joanna Holcgreber i Jan Wawrzyniec Tuźnik. Organizatorami festiwalu są Fundacja „Architekci kultury” oraz Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Zapraszamy na stronę Festiwalu

źródło: piaski.pl

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close