AKTUALNOŚCI

OSP Trawniki z nowym wozem pożarniczym!

Do strażaków Ochotniczej straży Pożarnej w Trawnikach trafił lekki samochód pożarniczy marki Volkswagen. Samochód został zakupiony dzięki współpracy strażaków i mieszkańców z Gminą Trawniki. Kolejne auto to bardzo potrzebna inwestycja, która pomoże w utrzymaniu bezpieczeństwa w gminie.

Pojazd, pochodzący z rynku wtórnego, wyposażony jest w napęd 4×4, agregat wysokociśnieniowy z pianownicą, z nową zabudową, automatycznie wysuwaną najaśnicą i oświetleniem pola działania.

Plany co do zaopatrzenia OSP Trawniki w kolejny samochód były już w zeszłym roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, inwestycja została przesunięta na ten rok. Dzięki wspólnym działaniom udało się zebrać kwotę 120.000 zł, za jaką został zakupiony samochód. Gmina na ten cel przeznaczyła 70 000 zł, natomiast dzięki zbiórce strażaków udało się pozyskać brakujące 50 000 zł.

-Zasługę w staraniach o wóz dla OSP mają strażacy i sami mieszkańcy, bo choć Gmina Trawniki współfinansuje zakup, to jednak dzięki ofiarności Trawniczan, i sprawnym działaniom związanym ze zbiórką funduszy, zakup auta był możliwy – mówi Daniel Baj, wójt Gminy Trawniki – Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tego pięknego pojazdu. Dzięki Wam udało się wzmocnić zdolność bojową OSP Trawniki, działającą w KSRG. Wiem, że w rękach Druhów Ochotników z Trawnik będzie bardzo poszanowany i dopatrzony – dodaje wójt.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button