AKTUALNOŚCI

Policyjny festyn „Bezpieczne wakacje”

Konkursy, znakowanie rowerów, przybliżenie pracy policjanta, pokaz tresury psa służbowego oraz wiele innych atrakcji czekało na uczestników festynu rodzinnego, który odbył się w niedzielę w Świdniku. Hasłem przewodnim imprezy były „Bezpieczne wakacje”.

Wczoraj na placu przy ul. Wyszyńskiego w Świdniku odbył się plenerowy festyn rodzinny pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka do udziału w organizacji imprezy plenerowej zaprosili m. in. Policję. Świdniccy policjanci zorganizowali konkursy z nagrodami, które dotyczyły spędzania czasu wolnego zarówno na wsi jak i w mieście oraz nad wodą i w górach.

Ponadto przeprowadzili cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem akcję znakowania rowerów. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy, o zasadach bezpiecznych zachowań oraz omówili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Można było również poznać policyjnego psa, który wraz ze swoim przewodnikiem zaprezentował pokaz tresury oraz posłuszeństwa. Funkcjonariusz przeprowadził pogadankę opowiadając o swojej codziennej służbie oraz uczulał dzieci na różne niebezpieczeństwa wynikające m. in. z ich nieostrożności i lekkomyślnego zachowania wobec zwierząt.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button