AKTUALNOŚCI

Policyjny festyn „Bezpieczne wakacje”

Konkursy, znakowanie rowerów, przybliżenie pracy policjanta, pokaz tresury psa służbowego oraz wiele innych atrakcji czekało na uczestników festynu rodzinnego, który odbył się w niedzielę w Świdniku. Hasłem przewodnim imprezy były „Bezpieczne wakacje”.

Wczoraj na placu przy ul. Wyszyńskiego w Świdniku odbył się plenerowy festyn rodzinny pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka do udziału w organizacji imprezy plenerowej zaprosili m. in. Policję. Świdniccy policjanci zorganizowali konkursy z nagrodami, które dotyczyły spędzania czasu wolnego zarówno na wsi jak i w mieście oraz nad wodą i w górach.

Ponadto przeprowadzili cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem akcję znakowania rowerów. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy, o zasadach bezpiecznych zachowań oraz omówili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

reklama reklama

Można było również poznać policyjnego psa, który wraz ze swoim przewodnikiem zaprezentował pokaz tresury oraz posłuszeństwa. Funkcjonariusz przeprowadził pogadankę opowiadając o swojej codziennej służbie oraz uczulał dzieci na różne niebezpieczeństwa wynikające m. in. z ich nieostrożności i lekkomyślnego zachowania wobec zwierząt.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close