AKTUALNOŚCI

Wykaz punktów kontroli autobusów

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i wyjazdami na letni wypoczynek publikujemy wykaz miejsc prowadzonych przez policjantów kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Można zgłaszać kontrole autokarów wycieczkowych przed podróżą. Każdy rodzic,opiekun bądź organizator może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem.

Publikujemy zestawienie punktów kontroli na terenie województwa lubelskiego wraz z numerami telefonów kontaktowych, pod którymi można uzyskać informacje o możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Policja apeluje, aby zgłaszać taką kontrolę przed zorganizowanym wyjazdem z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Ponadto na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Reklama

reklama reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button