AKTUALNOŚCI

Z Hrubieszowa do Świdnika na „podwójnym gazie”

Ponad 3 promile w organizmie miał mężczyzna, który wczoraj przyjechał w takim stanie za kierownicą pojazdu aż z Hrubieszowa. Dziwnie zachowującego się na drodze kierowcę już na terenie powiatu świdnickiego zauważył świadek i zaalarmował policję.

Wczoraj po godzinie 12.00 na telefon alarmowy zadzwonił świadek, który zgłosił, że jedzie za samochodem marki Toyota, którego kierujący dziwnie się zachowuje: jedzie wolno, nie trzyma się w pasie drogowym, a czasem przyśpiesza.

Od razu we wskazane miejsce został wysłany patrol policji. W tym czasie kierowca toyoty zjechał do Świdnika i zatrzymał pojazd. W obecności policjantów mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Oświadczył, że przyjechał z Hrubieszowa, ale „nie uważa, by zachowywał się dziwnie za kierownicą”.

Kierowcą okazał się 42-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pojazd mężczyzny został odholowany na policyjny parking. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button