AKTUALNOŚCI

Z Hrubieszowa do Świdnika na „podwójnym gazie”

Ponad 3 promile w organizmie miał mężczyzna, który wczoraj przyjechał w takim stanie za kierownicą pojazdu aż z Hrubieszowa. Dziwnie zachowującego się na drodze kierowcę już na terenie powiatu świdnickiego zauważył świadek i zaalarmował policję.

Wczoraj po godzinie 12.00 na telefon alarmowy zadzwonił świadek, który zgłosił, że jedzie za samochodem marki Toyota, którego kierujący dziwnie się zachowuje: jedzie wolno, nie trzyma się w pasie drogowym, a czasem przyśpiesza.

Od razu we wskazane miejsce został wysłany patrol policji. W tym czasie kierowca toyoty zjechał do Świdnika i zatrzymał pojazd. W obecności policjantów mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Oświadczył, że przyjechał z Hrubieszowa, ale „nie uważa, by zachowywał się dziwnie za kierownicą”.

reklama reklama

Kierowcą okazał się 42-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pojazd mężczyzny został odholowany na policyjny parking. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close