AKTUALNOŚCI

Krwiodawcy dla życia i wolności

Dla upamiętnienia ważnych dla Polski, naszego miasta i regionu wydarzeń, krwiodawcy z Klubu HDK-PCK im. Bł. KS Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik”S.A. już od kilkudziesięciu lat organizują akcje poboru krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

All-focus

-To tu się wszystko zaczęło. Impuls dla przemian politycznych i gospodarczych w Polsce wyszedł ze Świdnika – przypomina Andrzej Słotwinski Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. Bł.KS. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A. – Ten marsz dla życia kontynuujemy już od 48 lat naszej działalności, czego efektem jest pozyskanie ponad 19850 litrów tego bezcennego daru życia. Jesteśmy w okresie wakacji. To trudny czas, gdyż każdego roku wyjazdy na wakacje i duży ruch na drogach związane są z wypadkami i tragediami na drogach. Potrzebne są duże ilości życiodajnego leku, którego nie da się wyprodukować – dodaje.

Krwiodawcy rozpoczynają wakacyjny maraton o życie czterema akcjami w lipcu i sierpniu.

11 lipca Kościół NMP Matki Kościoła uroczystości związane ze Świdnickim Lipcem. Od 8.30 do 14.00 ambulans RCKiK z Lublina będzie oczekiwał na chętnych do oddania krwi na placu przed kościołem.

Kolejne akcje zaplanowane są:

25 sierpnia imieniny Św. Kingi, przy parafii Św. Kingi

6 sierpnia na parkingu przy „PZL-Świdnik” S.A.

29 sierpnia z okazji dożynek w Mełgwi

Należy pamiętać aby być wypoczętym, po lekkim śniadaniu, dzień wczesniej nie spożywać alkoholu i posiadać przy sobie dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty lub prawo jazdy. Dla oddających krew w w tym dniu czekają upominki niespodzianki przygotowane przez Urząd Miasta Świdnika oraz Region Środkowo-wschodni NSZZ- Solidarność. Patronat Honorowy nad tą walką o życie objęli: Burmistrz Miasta Świdnika Waldemar Jakson i Przewodniczacy Regionu Środkowo- wschodniego NSZZ – Solidarność Marian Król.

Reklama

reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button