KULTURA I ROZRYWKA

Piaski: Lato w Teatrze. Zapisy już trwają!

„Na Kościelcu zamiast majątku można odnaleźć skarb we własnym dziecku…” – tymi słowami Miejskie Centrum Kultury w Piaskach zaprasza na bezpłatne półkolonie teatralne. Projekt przeznaczony jest dla młodzieży w wieku: 10-16 lat. Zajęcia będą się odbywać w terminie 16.08-29.08. Liczba miejsc jest ograniczona. Rekrutacja trwa do 15.07.2021r. Zapisów należy dokonywać pisząc bezpośrednio na podane adresy mailowe: m.jakubowska@mckpiaski.pl, k.grzegorczyk@mckpiaski.pl. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz Piask Michał Cholewa.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury,  Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.

Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na poniższych stronach: www.latowteatrze.pl oraz www.facebook.com/programLatowteatrze

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button