AKTUALNOŚCISPORT

Piaskovia skuteczna na finiszu rundy

Mecz trampkarzy starszych Piaskovii z Polesiem Kock był rozgrywany w bardzo kiepskich warunkach atmosferycznych, bowiem praktycznie przez cale zawody padał deszcz. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w odniesieniu wysokiego zwycięstwa 8:1 (4:0).
Bramki: Wiktor Idzik 3 (12′, 19′, 27′), Damian Kapica 3 (22′, 58′, 64′), Kacper Danielewicz (43′), Kornel Woźniak (51′).
Piaskovia: Armand Kolasa, Bartek Kapica, Kasper Krupiński, Bartłomiej Bubicz, Damian Kolasa, Maciej Ścibak, Karol Ziętek, Kornel Woźniak, Kacper Danielewicz, Wiktor Idzik, Damian Kapica oraz Dawid Jagiełło, Kacper Chęciński.
Wynik spotkania w 12 minucie precyzyjnym strzałem z 16 metrów „otworzył” Wiktor Idzik. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, a jedną bramkę „dołożył” Damian Kapica. W drugiej połowie dalej trwała dominacja dobrze dysponowanej Piaskovii. Kolejne gole były przedniej urody. Najpierw Kacper Danielewicz „na szybkości” minął dwóch rywali i huknął nie do obrony w długi róg bramkarza. Kolejne trafienie to przepiękne uderzenie Kornela Woźniaka z rzutu wolnego z około 35 metrów, po którym futbolówka wpadła w okienko bramki. Następne dwa gole były autorstwa Damiana Kapicy. Najpierw dokładnie przymierzył z narożnika pola karnego, a później doskonale zachował się w sytuacji sam na sam mijając bramkarza i strzelając do pustej bramki. Rywale odpowiedzieli honorowym golem z rzutu wolnego.
Mimo ciężkich warunków rozegraliśmy bardzo dobre zawody. Nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele. Cieszą postępy jakie robią chłopaki. Pomimo okrojonego składu w tej rundzie oceniam ją bardzo pozytywnie. Teraz przed nami roztrenowanie i przerwa, a w nowym roku ruszamy ostro z przygotowaniami do rundy wiosennej – powiedział trener trampkarzy starszych Piaskovii, Michał Bloch.