AKTUALNOŚCISPORT

Rezerwy Wierzchowisk nadal pobierają nauki

Drużyna dziewcząt Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk, występująca jako rezerwy II-ligowego zespołu, w swoim kolejnym meczu III ligi nie sprostała Perłom Lublin. Podopieczne trenera Dariusza Kosika uległy rywalom na bocznym boisku Areny Lublin 1:5 (0:2).
Bramka: Katarzyna Niedźwiadek (58′).
Wierzchowiska II: Martyna Futa (41′ Julia Banaszkiewicz), Patrycja Wróbel, Weronika Krysa (41′ Zuzanna Gaik), Natalia Flis, Weronika Bednarczyk, Zofia Czercowy, Karolina Wieczorek, Julia Kruk, Agata Szot, Katarzyna Niedźwiadek (60′ Barbara Skoczylas), Nikola Trąbka.
Nasze dziewczęta nadal pobierają nauki na boisku. Tym razem w roli nauczyciela wystąpiła drużyna lubelskich Pereł. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla rywalek. Już pierwsza akcja dała im prowadzenie. Po akcji wzdłuż bocznej linii boiska jedna z zawodniczek dograła piłkę na pole karne, a przy strzale z pierwszej piłki Martyna Futa była bez szans. W 26 minucie było już 2:0. Po centrze z rzutu wolnego piłka do siatki przyjezdnych wpadła po uderzeniu głową. Cztery minuty po wznowieniu gry po przerwie Perły zdobyły trzeciego gola po indywidualnej akcji jednej ze swoich zawodniczek. Piłkarki z Wierzchowisk przeprowadziły dobrą akcję w 55 minucie, niestety zakończoną niecelnym strzałem Julii Kruk. Coraz ambitniej walczący LKS został „nagrodzony” bramką w 58 minucie. Gol został zapisany na konto Katarzyny Niedźwiadek, choć tak na dobrą sprawę było to trafienie samobójcze jednej z defensorek miejscowych. W 66 minucie Niedźwiadek sfaulowała rywalkę we własnym polu karnym i chwilę później Perły z 11 metrów trafiły na 4:1. Wynik został ustalony w 77 minucie po kolejnym golu zdobytym przez lublinianki głową.
Kolejnym ligowym rywalem naszych dziewcząt będzie Orkan Bełżec. Mecz w ramach siódmej kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelskiej III ligi zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 14 października o godz. 13 na boisku w Wierzchowiskach.