TURYSTYKA

Przylatujesz z zagranicy do Polski? Wypełnij Kartę

Od soboty osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą wypełnić elektroniczną Kartę Lokalizacji Podróżnego (KLP). Rozwiązanie ma umożliwić szybkie dotarcie do pasażerów, jeśli na pokładzie samolotu znajdowała się osoba zakażona covid-19. Wypełniając formularz, należy podać:

-kraj, w którym rozpoczęła się podróż,

-numer lotu,

-data przylotu,

-imię i nazwisko,

reklama reklama

-numer PESEL lub dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport),

-dane do kontaktu (telefon, adres e-mail),

-adresy wszystkich miejsc, w których masz zamiar pozostawać przez pierwsze 14 dni pobytu Polsce (np. hotel, dom rodzinny, ośrodek wczasowy),

-informację, czy posiadasz zaświadczenie, że jesteś ozdrowieńcem lub osobą w pełni zaszczepioną albo czy posiadasz negatywny wynik testu PCR na koronawirusa SARS-Cov-19.

Jedną Kartę można wypełnić dla kilku osób tylko wtedy, gdy będą one przebywać w tych samych miejscach, co osoba wypełniająca. Dane, które podajemy w Karcie Lokalizacji Podróżnego, są przetwarzane przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Karta dostępna jest wyłącznie w formie elektronicznej, ale można ją wypełnić w formie papierowej w przypadku braku dostępu do systemu teleinformatycznego. W takiej sytuacji karty papierowe pasażerom przekazuje personel pokładowy, a wypełnione formularze przekazuje dalej służbom.

Do wypełnienia tego formularza zobowiązani są wszyscy, którzy podróżują na teren Polski drogą powietrzną. Nie ma od tego obowiązku odstępstwa.

Uwaga, mogą wystąpić problemy związane z wiadomościami wysyłanymi na adresy w domenach Yahoo. Dlatego zalecane jest wypisywanie maili w innych domenach.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button