AKTUALNOŚCI

Poszukiwania zakończone. 51-latka odnaleziona

O akcji poszukiwawczej zamojskiej Policji pisaliśmy wczoraj. Kobieta wyszła z domu nie informując rodziny gdzie się udaje, nie było z nią kontaktu, więc zaniepokojony o jej życie mąż poprosił o pomoc policjantów. Działania poszukiwawcze prowadzone były na lądzie i z powietrza. W poszukiwania zaangażowanych było ponad 100 policjantów, strażacy, policyjne psy, drony i śmigłowiec. Odnaleziona 51-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

Przypomnijmy, kobieta wczoraj rano wyszła z domu i udała się nad rzekę Łabuńkę. O zaginięciu powiadomił policjantów zaniepokojony o jej życie mąż. Powiedział, że kobieta jest chora i potrzebuje pomocy. Wskazał także, że 51-latka prawdopodobnie poszła wzdłuż rzeki w kierunku miejscowości Pniówek.

Natychmiast rozpoczęto intensywne działania poszukiwawcze. Dla funkcjonariuszy ogłoszono alarm. Apelowano także do wszystkich osób mogących mieć informacje na temat miejsca pobytu kobiety o ich przekazanie. Policjanci szukali kobiety wzdłuż rzeki aż do miejscowości Pniówek, przeczesywali znajdujące się tam tereny trawiaste i nieużytki rolne, mundurowi szukali 51-latki także w okolicach zbiorników wodnych w Pniówku. Sprawdzali również miejsca na terenie Zamościa, gdzie mogła przebywać kobieta.

W akcji poszukiwawczej wzięło udział ponad 100 policjantów oraz dwa psy służbowe, 16 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych okolicznych miejscowości. Do poszukiwań użyto 3 policyjne drony oraz śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zakrojone na szeroką skalę intensywne działania policjantów przyniosły pozytywny efekt. Około godziny 18.00 zaginiona została odnaleziona przez funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo Interwencyjnego, którzy przeczesywali trawiaste tereny w okolicach rzeki przy ulicy Nadrzecznej. Kobiecie opieki medycznej udzieliła przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button