KULTURA I ROZRYWKA

GOK w Mełgwi z nowym kierownictwem

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi ma nowe kierownictwo. Od wielu lat prężnie działająca na rzecz kultury w gminie Mełgiew Teresa Adamiec przechodzi na zasłużoną emeryturę.

fot. archiwum Lsw24

To współzałożycielka Zespołu Śpiewaczego Podzamcze (1985 r), odznaczona m.in. przez Zarząd Województwa Lubelskiego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”, wieloletnia inicjatorka wielu cyklicznych imprez gminnych i koordynatorka przedsięwzięć kulturalnych skupiających młodszych i starszych mieszkańców gminy.

fot. FB GOK Mełgiew

Teresę Adamiec zastąpiła Katarzyna Marjasiewicz. Nowa pani kierownik przez lata związana była z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku. Z zawodu jest instruktorką teatralną, animatorem kultury, logopedą, autorką scenariuszy teatralnych. To również laureatka Nagrody Burmistrza Miasta Świdnik za całokształt twórczości w roku 2009 oraz nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Kultury w roku 2018. Przez wiele lat koordynowała Spotkania Teatrów Ulicznych w Świdniku, Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru w Świdniku „Wokół teatru” oraz Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button