KULTURA I ROZRYWKA

Spotkania na półkoloniach w Gospodzie Leśnej

Od początku lipca co tydzień policjanci ze Świdnika odwiedzali dzieci biorące udział w półkoloniach organizowanych w Gospodzie Leśnej. Była to świetna okazja do tego, aby przypomnieć dzieciom o tym jak spędzać wakacyjny czas, aby był on bezpieczny dla nich i dla innych.

Wczoraj odbyło się ostatnie, piąte spotkanie z uczestnikami półkolonii organizowanych przez Gospodę Leśną w Świdniku. W każdy wtorek policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzali kolejne grupy biorące udział w tygodniowych turnusach.

Mundurowi zadbali o to, by spotkania były różnorodne i ciekawe. Dzieci miały okazję spotkać się z policjantami z prewencji, dzielnicowymi oraz przewodnikami psów służbowych. Podczas zajęć wysłuchały pogadanek o bezpiecznych wakacjach, jak zachowywać się nad wodą, na szlaku górskim, w lesie, na wsi, na ulicy oraz w domu. Poznały zasady w jakich przypadkach można dzwonić na telefon alarmowy 112 i w jaki sposób powiadamiać służby ratunkowe o zagrożeniach.

Podczas spotkań dzieci miały też możliwość poznać bliżej zawód policjanta. Były bardzo uradowane z możliwości przeprowadzenia daktyloskopii, a odbitki swoich linii papilarnych zabierały do domu jako pamiątki ze spotkań.

Na zakończenie każdego spotkania odbywały się zajęcia z przewodnikami psów służbowych oraz z ich podopiecznymi czworonogami. Policjanci opowiadali o swojej pracy, o tym jak zachowywać się w przypadku ataku psa oraz jak zachowywać się w stosunku do zwierząt. Najwięcej emocji wśród dzieci budziły pokazy posłuszeństwa psa.

Reklama
reklama reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button