AKTUALNOŚCIEDUKACJA

1,3 mln zł na wyprawki szkolne w powiecie świdnickim

3,8 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” złożyli dotychczas rodzice i opiekunowie z powiatu świdnickiego. Wnioski te obejmują 5,5 tys. dzieci.

Od tego roku obsługą programu „Dobry Start 300+” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory uprawnionym z powiatu świdnickiego ZUS wypłacił świadczenia na łączną kwotę prawie 1,3 mln złotych.

Świadczenie na wyprawkę szkolną dziecka przysługuje raz do roku, bez względu na dochody rodziny. 300+ można otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski należy przesyłać przez: bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal Emp@tia. ZUS przyjmuje zgłoszenia do końca listopada. Wniosek warto jednak wysłać jeszcze w sierpniu, bo gwarantuje to wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Wypłaty są realizowane na konta bankowe.

Pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w placówkach ZUS, a także podczas dyżurów pracowników Zakładu w lokalnych instytucjach. Ich bieżący harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZUS. Najbliższy dyżur w Świdniku odbędzie się 17 sierpnia, w godz. 9:00-14:00 w Urzędzie Pocztowym przy ul. Kosynierów 12.

reklama reklama

źródło: ZUS

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button