EDUKACJA

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Ministerstwo edukacji cały czas zapowiada, że za dwa tygodnie nauka w szkołach rozpocznie się w trybie stacjonarnym. Zgodnie z rozporządzaniem w sprawie organizacji roku szkolnego zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września. W tym roku będzie to środa, 1 września.

Harmonogram roku szkolnego 2021/2022

Tradycyjnie od 23 do 31 grudnia w szkołach potrwa zimowa przerwa świąteczna; dwa tygodnie później rozpoczną się ferie zimowe w pierwszych pięciu województwach. Jako pierwsi od nauki odpoczną uczniowie województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dwutygodniowe ferie ruszą tam 17 stycznia. Tydzień później, 24 stycznia, zimowy wypoczynek rozpocznie się w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Od 31 stycznia do 13 lutego ferie zimowe trwać będą w woj. dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Jako ostatni, od 14 lutego, przerwę zimową będą mieli uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

17 – 30 stycznia 2022 r.
Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

reklama reklama

24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  
Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

31 stycznia – 13 lutego 2022 r. 
Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

14 – 27 lutego 2022 r. 
Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
 

Wiosenna przerwa od nauki przypadnie w przyszłym roku w dniach od 14 do 19 kwietnia. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 24 czerwca.

Harmonogram egzaminów (ósmoklasisty, maturalnego i zawodowych) zostanie podany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button