AKTUALNOŚCI

Trawniki: Rozwoził przesyłki na „podwójnym gazie”

Dzięki informacji od jednego z mieszkańców świdniccy policjanci zatrzymali 29-latka, który pracując jako kurier rozwoził przesyłki w stanie nietrzeźwości. Ponadto jednemu z odbiorców przesyłek rozjechał busem ogródek. Kierowca zatrzymany przez mundurowych na jednej z ulic „wydmuchał” ponad dwa promile. Teraz sprawą 29-latka zajmie się sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 16 sierpnia, po godzinie 15 policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańca gminy Trawniki. Zgłosił, że przed chwilą z przesyłką był u niego kurier, od którego wyczuł woń alkoholu. Ponadto mężczyzna wjeżdżając na jego posesję, rozjechał rosnące przy domu rośliny.

Piaseccy policjanci w miejscowości Struża Kolonia zauważyli opisywany w zgłoszeniu pojazd. Zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajdował się 29-letni mieszkaniec Parczewa, u którego przeprowadzone badanie alkomatem wskazało ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd służbowy, którym poruszał się mężczyzna, został odholowany na policyjny parking. Teraz sprawą 29-latka zajmie się sąd.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button