AKTUALNOŚCIŻYCIE I STYL

By pomóc Kubusiowi ze Świdnika

Kubuś Persona ma 4 latka, urodził się jako skrajny wcześniak, w konsekwencji zdiagnozowano u niego wiele schorzeń m.in.: porażenie kończyn, dysplazję oskrzelowo-płucną i bezdechy. Stwierdzono również wadę serca, przepuklinę pachwinową, astmę i alergię pokarmową.

Jak pisze Mama Kubusia na stronie siepomaga.pl ze względu na wszystkie schorzenia, potrzebne są środki finansowe m.in. na leczenie oraz zakup specjalnego mleka dla chłopca:

Ze względu na zdiagnozowane u Kubusia mózgowe porażenie dziecięce i niedowład połowiczy prawostronny, synek musi również odbywać regularną rehabilitację. Otrzymaliśmy już kosztorys na niezbędny sprzęt do ćwiczeń. Koszty są ogromne, dlatego zdecydowaliśmy się na powiększenie celu zbiórki. Bardzo prosimy o pomoc!

By pomóc w zebraniu środków finansowych rodzinie Kubusia, świdnickie Centrum Usług Społecznych organizuje koncert charytatywny „Świdnik dla Kubusia”. Odbędzie się on 12 września o godz. 15 w Muszli koncertowej CUS w Świdniku. Podczas wydarzenia wystąpią: Jolanta Sip z zespołu Lubelska Federacja Bardów, Dariusz Tokarzewski z zespołu VOX oraz Damian Syjonfam. W czasie koncertu prowadzona będzie licytacja dzieł sztuki oraz innych przedmiotów a także loteria fantowa. Cały dochód z wydarzenia i licytacji przeznaczony zostanie na pomoc Kubusiowi

„Chcemy pomóc Kubusiowi w normalnym funkcjonowaniu i wzrastaniu, a także jego rodzicom w organizacji zbiórki pieniężnej na koszty operacji, specjalistycznego leczenia, zakup drogich leków podtrzymujących życie, sprzętu do rehabilitacji, a nawet podstawowego codziennego pokarmu, który organizm chłopca jest w stanie przyjąć.”– piszą organizatorzy na stronie wydarzenia (link).

Cały czas można wpłacać datki pieniężne na pomoc dla Kubusia na stronie siepomaga.pl lub poprzez udział w licytacjach, które można znaleźć tutaj.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button