AKTUALNOŚCI

Gmina Trawniki z dofinansowaniem na przebudowę drogi w Siostrzytowie

Gmina Trawniki pozyskała fundusze zewnętrzne na przebudowę drogi w Siostrzytowie (droga gminna nr 105810L) – taką pozytywną informacją podzielił się z mieszkańcami wójt Damian Daniel Baj. Symboliczny został wręczony przez Lecha Sprawkę– Wojewodę Lubelskiego, podczas spotkania, które odbyło się 23 sierpnia.

Dofinansowanie na kontynuację przebudowy drogi gminnej w Siostrzytowie zostało przyznane z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Szacowany koszt inwestycji czyli kolejnych 1 300 metrów (od nowego asfaltu do drogi na Bonów) wyniesie 1 182 305,00 zł. Planowane dofinansowanie z RFDS to kwota 827 613,00 zł, przy środkach własnych gminy 354 692 zł. Oznacza to, że Gmina Trawniki z krajowego funduszu otrzyma aż 70 % kosztorysowej wartości zadania.

„W imieniu Gminy Trawniki raz jeszcze bardzo gorąco dziękuję Panu Wojewodzie Lubelskiemu Lechowi Sprawce za możliwość realizacji tej inwestycji drogowej, której bez środków zewnętrznych nie moglibyśmy samodzielnie wykonać.”– komentuje otrzymanie środków wójt D. Baj.

Planowany zakres prac na tym odcinku obejmie m.in. dalsze poszerzenie drogi, położenie warstwy wiążącej wraz z siatką wzmacniającą, dwóch warstw asfaltu, wykonanie pobocza, zjazdów na działki z kruszywa, trzech progów zwalniających z kostki betonowej, oznakowania. Na ten moment Gmina Trawniki planuje jak najszybsze ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy, Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, zadanie powinno udać się zrealizować do około połowy 2022 roku. To jednak nie koniec dobrych informacji. Wójt D. Baj poinformował również o tym, że Gmina Trawniki złożyła kolejny wniosek do RFDS, tym razem na ostatni już etap drogi w Siostrzytowie, czyli na odcinek dochodzący bezpośrednio do drogi krajowej (około 570 metrów).

źródło: trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button