AKTUALNOŚCI

Kolejna wakacyjna akcja oddawania krwi za nami

To była już piąta akcja krwiodawstwa w przeciągu ponad dwóch miesięcy. Razem, w ich efekcie, 144 osoby oddały 64.8 litrów krwi. W związku z tym Zarząd Klubu HDK- PCK im. Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL_Świdnik” S.A skieruje wszystkim serdeczne podziękowania za ten dar życia.

„To cisi bohaterowie w dniach pokoju, którzy przelewają swoją krew dla potrzebujących i ratują życie poprzez oddawanie swojej krwi.”– czytamy w informacji podpisanej przez Andrzeja Słotwińskiego Prezesa Honorowego oraz Tomasza Patyrę Prezesa Klubu HDK-PCK im. Bł. KS. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik”.

Jednocześnie Zarząd Klubu, RCKiK w Lublinie oraz Władze Powiatu Świdnickiego i Gminy Mełgiew zapraszają do kolejnej akcji. Tym razem z okazji Dożynek Powiatowych w Mełgwi. Akcja odbędzie się dokładnie 29 sierpnia w budynku Urzędu Gminy w godzinach 9.oo do 14.oo.

„Nie bój się oddania krwi otwórz innym życia drzwi. Zostań cichym bohaterem dnia codziennego.”– dodają przedstawiciele Zarządu Klubu. Patronat Honorowy nad tymi akcjami obejmą: Starosta Powiatu Świdnickiego oraz Wójt Gminy Mełgiew, przekazując upominki dla osób oddających krew tego dnia.

Osoby zgłaszające się do akcji muszą mieć przy sobie dokument tożsamości /dowód osobisty lub prawo jazdy, powinny być także wypoczęte i po spożytym śniadaniu. Dzień wcześniej nie należy przyjmować alkoholu. Przedstawiciele Zarządu Klubu liczą na to, że do udziału w akcji i tym razem nie zabraknie chętnych osób:

reklama reklama

Mamy nadzieję iż po tej akcji szpitale otrzymają tak potrzebny  lek jakim jest krew do przeprowadzania życiodajnych zabiegów operacyjnych . Z góry  serdecznie dziękujemy w imieniu własnym za oddaną krew jak też tych , którym ratujemy życie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button