AKTUALNOŚCI

Kolejna okazja do oddania krwi już w piątek

Ostatnia wakacyjna akcja oddawania krwi już za nami. Tym razem świdniccy krwiodawcy oczekiwali na chętnych w Mełgwi, podczas dożynek powiatowych.

– To już szósta akcja w ciągu ponad dwóch miesięcy. Mimo deszczu i chłodu, zgłosiło się 21 osób. Krew oddało 16 osób. W sumie efekty tego okresu wakacyjnego to 72 l krwi – mówi Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. Bł. KS. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A. – Krew to bezcenny dar dla wielu potrzebujących. Wśród nich znalazł się jeden z pracowników kopalni Bogdanka, który leży w świdnickim szpitalu na oddziale chirurgi – dodaje.

Jest już data kolejnej akcji krwiodawstwa na terenie naszego powiatu. Tym razem ambulans do oddawania krwi będzie czekał na chętnych przed PZL-Świdnik w najbliższy piątek, 3 września, w godz. od 8.00 do 13.00.

Dla każdego oddającego krew organizatorzy przewidzieli upominki. Pamiętajmy, by do akcji zgłaszać się z dokumentem tożsamości. Powinnismy być wypoczęci, po spożytym lekkim posiłku, a dzień wcześniej nie należy pić alkocholu.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button