AKTUALNOŚCI

Najpopularniejszy schemat oszustwa wygląda następująco…

Policjanci po raz kolejny apelują o czujność podczas sprzedaży towarów za pośrednictwem portalu OLX. 31 – letnia mieszkanka gminy Milejów zamiast zarobić na sprzedaży czytnika e-book, straciła z konta ponad 1300 złotych. Kobieta weszła w przesłany na WhatsApp link i wpisała tam dane karty bankomatowej.

Najpopularniejszy schemat oszustwa wygląda następująco: Wystawiasz do sprzedaży przedmiot na portalu ogłoszeniowym OLX, kontaktuje się z tobą za pomocą komunikatora internetowego WhatsApp potencjalny klient zainteresowany zakupem. Informuje, że zorganizuje dostawę na własny koszt. Następnie, aby odebrać pieniądze za sprzedany towar, musisz wejść w przesłany od kupującego link. Zgodnie z instrukcją podajesz dane karty płatniczej, hasła do bankowości internetowej. Wówczas wpadasz w sidła oszusta i z twojego konta znikają pieniądze.

W taki właśnie sposób ofiarą oszusta padła 31-letnia mieszkanka gminy Milejów. Kobieta wystawiła do sprzedaży ebook. Wyceniła go na kwotę 320 złotych. Po kilku minutach od wstawienia ogłoszenia za pośrednictwem Whats App skontaktowała się z nią kobieta, która deklarowała chęć kupna wystawionego przedmiotu. Oznajmiła, że dokonała już zapłaty za czytnik oraz za przesyłkę. Następnie przesłała sprzedającej link. 31 – latka weszła w podany link gdzie podała dane ze swojej karty. Kobieta straciła z konta ponad 1300 złotych.

Policja wciąż apeluje o zachowanie czujności. Na oficjalnym blogu OLX możemy przeczytać: ,,OLX nie generuje linków do opłacenia zakupu, czy do podania danych do otrzymania płatności za oferowany przez Ciebie przedmiot. Jedyną stroną, do której przekierujemy Cię podczas finalizacji Płatności OLX, jest Dotpay – za jej pośrednictwem realizowana jest wpłata.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button