AKTUALNOŚCI

61-latka z Piask nie dała się oszukać

Kilka chwil dzieliło 61-latkę od tego, aby mogła stracić pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym. Kobieta nieświadomie zainstalowała na swoim komputerze tzw. „zdalny pulpit”, który umożliwił oszustom przejęcie kontroli nad jej komputerem. Gdy kobieta zauważyła drugi kursor na monitorze poruszający się niezależnie od niej i wykonywane operacje na jej koncie bankowym – szybko się wylogowała oraz przez infolinię zablokowała swój rachunek wraz z wszystkimi wnioskami i przelewami.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Piaskach zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o usiłowaniu dokonania oszustwa. Kobieta oświadczyła, że otrzymała telefon od mężczyzny który przekazał jej, że przez okres 20 lat na jej koncie uzbierała się kwota 20 000 dolarów z kryptowaluty i że pieniądze te może przelać na swój rachunek bankowy.

Kobieta nie wierząc w to rozłączyła się. Po chwili otrzymała kolejny telefon, że informacje o szybkim zysku znajdują się na jej koncie mailowym. Po zalogowaniu się do poczty elektronicznej kobieta kliknęła w link znajdujący się w treści wiadomości, w którym znajdowała się informacja przekazana przez rozmówcę, tj. jej imię i nazwisko, kwota 20 000 dolarów oraz okienko „Any Desc”.

Kobieta od razu się wylogowała i skasowała wiadomość. Następnie chcąc sprawdzić swoje konto bankowe zalogowała się do bankowości elektronicznej i wtedy zauważyła drugi kursor na ekranie, który wchodził w zakładkę jej konta i zgromadzonych środków pieniężnych. Od razu wylogowała się z konta i za pośrednictwem konsultanta swojego banku zablokowała konto oraz transakcje i wnioski kredytowe.

To kolejna próba oszustwa, którą odnotowała policja. W ostatnim czasie oszustwa w sieci stały się nagminne. Różnorodność metod jest bardzo duża i wciąż pojawiają się nowe formy i pomysły sprawców na szybkie i nieuczciwe wzbogacenie się.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button