AKTUALNOŚCI

Kolejne oszustwo podczas sprzedaży na OLX!

Świdniccy policjanci apelują o zachowanie czujności podczas sprzedaży towarów za pośrednictwem portalu OLX. Kolejna osoba z naszego powiatu zamiast zarobić na sprzedaży wystawionego na portalu ogłoszeniowym przedmiotu, straciła z konta 2 000 złotych.

Najpopularniejszy schemat oszustwa wygląda następująco: Wystawiasz do sprzedaży przedmiot na portalu ogłoszeniowym OLX, kontaktuje się z Tobą za pomocą komunikatora internetowego WhatsApp potencjalny klient zainteresowany zakupem. Informuje, że zorganizuje dostawę na własny koszt. Następnie aby odebrać pieniądze za sprzedany towaru musisz wejść w przesłany od kupującego link. Zgodnie z instrukcją podajesz dane karty płatniczej, hasła do bankowości internetowej. Wówczas wpadasz w sidła oszusta i z Twojego konta znikają pieniądze.

W taki właśnie sposób ofiarą oszusta padła mieszkanka Piask. Kobieta wystawiła do sprzedaży odzież. Po kilku minutach od wstawienia ogłoszenia za pośrednictwem Whats App skontaktował się z nią potencjalny klient, który deklarowała chęć kupna wystawionego przedmiotu. Następnie przesłał sprzedającej link do formularza. Kobieta po wjesciu w link została poproszona o padanie swoich danych w tym numer karty i kodu zabezpieczającego kartę. Zamiast zarobić na sprzedaży wystawionego towaru straciła z konta 2000 złotych.

Na oficjalnym blogu OLX możemy przeczytać: ,,OLX nie generuje linków do opłacenia zakupu, czy do podania danych do otrzymania płatności za oferowany przez Ciebie przedmiot. Jedyną stroną, do której przekierujemy Cię podczas finalizacji Płatności OLX, jest Dotpay – za jej pośrednictwem realizowana jest wpłata.”

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button