AKTUALNOŚCI

Zmiany w kierownictwie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku

7 września 2021 r. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski powołał mł. bryg. Grzegorza Widza na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku- czytamy w oficjalnym komunikacie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

W informacji opublikowanej na stronie KP PSP w Świdniku znajduje się również notka biograficzna dotycząca nowego zastępcy komendanta:

Młodszy brygadier Grzegorz Widz podjął służbę w Państwowej Straży Pożarnej w 1996 r. jako słuchacz-podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którą ukończył w 2000 r. uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień młodszego kapitana. W tym samym roku podjął służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie. Od 2002 r. pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Lubinie, kolejno na stanowiskach: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, młodszego specjalisty, zastępcy dowódcy zmiany, a od 1 września 2013 r. Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Lublinie.

Od 2002 r. jest członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego – Lublin 2, od 2013 r. pełniąc funkcję jej nieetatowego dowódcy. Jest także koordynatorem wojewódzkim do spraw ratownictwa wysokościowego.

źródło: KP PSP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button