AKTUALNOŚCI

Świdnik: Nakaz jazdy w prawo ma zniknąć czy pozostać?- ankieta

Dokładnie 14 maja bieżącego roku odpowiednie oznakowanie, dotyczące nakazu jazdy w prawo, pojawiło się na ulicach dojazdowych do ul. J. Kusocińskiego. Rozwiązanie wprowadzone przez Starostwo Powiatowe w Świdniku wzbudziło niemało emocji wśród mieszkańców a szczególnie kierowców. Teraz, po blisko pięciu miesiącach, lokalne władze pytają mieszkańców o ich opinię w tej sprawie. Nakaz powinien zostać na stałe czy zniknąć?

Przypomnijmy, że sytuacja związana ze zmianami na skrzyżowaniu ulic J.Kusocińskiego- B.Czecha (wjazd na osiedle Olimpijczyków) oraz Klonowej rozpoczęła się od sugestii grupy radnych miejskich ( Marcina Magiera, Katarzyny Denis oraz Włodzimierza Radka) by w tym miejscu zainstalować sygnalizację świetlną. W tej sprawie złożyli do świdnickiego Urzędu Miasta interpelacje.

Jeszcze w kwietniu tego roku, na łamach portalu LSW24.pl, postanowiliśmy sprawdzić, co o pomyśle na sygnalizację świetlną sądzą sami mieszkańcy Świdnika. Wynik był jednoznaczny. Przeciwko temu rozwiązaniu opowiedziało się 63,08% osób, za było 36,92% (link).

Decyzja o tym by zamiast sygnalizacji wprowadzić tymczasowo nakaz jazdy w prawo na skrzyżowaniu zapadła jednak bezpośrednio po spotkaniu przedstawicieli władz samorządowych (w tym m.in. starosty Łukasza Reszki), policji i urzędników z grupką okolicznych mieszkańców. Jak już wyżej zostało wspomniane odpowiednie oznaczenia zostały zamontowane w połowie maja.

8 września, na oficjalnym profilu FB Starostwa Powiatowego w Świdniku pojawił się teraz post zachęcający mieszkańców Świdnika do wyrażenia swojej opinii na temat dalszego losu nakazu skrętu w prawo:

reklama reklama

„Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kusocińskiego, Klonowej i Czecha. Docierają do nas zarówno głosy popierające nowe rozwiązanie, jak również te krytykujące je.A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do rzeczowej dyskusji. Opinie pomogą nam w podjęciu dalszych decyzji co do tego miejsca.”– czytamy. Pod postem pojawiło się, na ten moment, ponad 60 komentarzy. Większość wskazuje na likwidacje nakazu. Pojawiają się również głosy, by zrobić w tym miejscu np. rondo. Ostateczna decyzja, co do zmian, należy jednak do zarządcy drogi czyli w tym przypadku Powiatu Świdnickiego.

A jaka jest opinia mieszkańców na temat nakazu jazdy w prawo?

Zachęcamy do wypełnienia poniższej ankiety i wyrażenia tym samym swojej opinii w kwestii utrzymania bądź zlikwidowania nakazu jazdy w prawo na skrzyżowaniu ulic Klonowej-B.Czecha oraz J. Kusocińskiego. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 13 kwietnia, po tym czasie opublikujemy wyniki.

Reklama

This poll is no longer accepting votes

Nakaz skrętu w prawo na skrzyżowaniu ulic Kusocińskiego, Klonowej i wjazadu na osiedle Olimpijczyków powinien...

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button