AKTUALNOŚCI

Skontrolowali busy i ciężarówki

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu świdnickiego prowadzone były działania Policji wspólnie z Inspekcją Ruchu Drogowego. Podczas akcji pod nadzór wzięte zostały busy dowożące dzieci do szkół oraz pojazdy ciężarowe ze szczególnym uwzględnieniem czasu pracy kierowców.

Od poniedziałku do piątku na drogach naszego powiatu można było napotkać patrol składający się z funkcjonariuszy Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Wspólne przedsięwzięcie zakładało kontrole pojazdów wożących dzieci do gminnych szkół w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi po skrupulatnych kontrolach wydali siedem decyzji administracyjnych na przewoźników z uwagi na zły stan techniczny pojazdów oraz nieprawidłowe wyposażenie. Zatrzymano również trzy dowody rejestracyjne i trzech kierowców otrzymało mandaty.

Na celowniku patrolu znalazły się także pojazdy ciężarowe. Okazało się, że dwóch kierujących przekroczyło czas pracy. Funkcjonariusze zatrzymali cztery dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny oraz wydano trzy decyzje administracyjne na przewoźników z tego samego powodu.

Jak wynika z powyższego zestawienia i stwierdzonych nieprawidłowości tego rodzaju działania są niezmiernie potrzebne. W przyszłości planowane są kolejne tego typu akcje.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button