KULTURA I ROZRYWKA

Ałbena Grabowska w świdnickim Zaułku Poetów

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku gościła w Zaułków Poetów Ałbenę Grabowską, która jest obecnie jedną z najchętniej czytanych pisarek polskiej literatury. Zdobyła ona szerokie grono czytelników, również w świdnickiej bibliotece.

Jest autorką m.in. wielopokoleniowej sagi „Stulecie winnych „, „Coraz mniej olśnień”, „Lady M”, cyklu „Uczniowie Hipokratesa” czy „Alicja w krainie czasów”.

Ałbena Grabowska dała się poznać uczestnikom spotkania jako niezwykle ciepła i wszechstronnie uzdolniona kobieta. Pisarka z wykształcenia jest lekarką z dwustopniową specjalizacją, posiada tytuł doktora nauk medycznych, jest neurologiem i epileptologiem. Zadebiutowała w 2011 powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Od tamtej pory wydała ponad dwadzieścia książek, nadal pracując czynnie jako lekarz.

Spotkanie odbyło się 10 września, w ramach projektu ze Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego: Coolturalna Biblioteka – cykl wydarzeń literackich, muzycznych i filmowych Miasto Świdnik.

źródło/fot.: M-PBP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button