AKTUALNOŚCI

Kierowca tira wjechał w pojazd służby drogowej, a następnie w bariery

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj rano na drodze ekspresowej S – 12. Kierowca samochodu ciężarowego wjechał w pojazd służby drogowej, a następnie uderzył w bariery energochłonne. W momencie zderzenia w pojeździe służby drogowej znajdowało się dwóch pracowników.

Do zdarzenia doszło po godzinie 8:40. Dyżurny świdnickiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu na drodze w kierunku Lublina tuż przed węzłem Świdnik – Zadębie. Jak ustalili policjanci 47-letni kierowca tira wjechał w pojazd służby drogowej, który stał na lewym pasie drogowym, a następnie wjechał w bariery energochłonne.

Pojazd służby drogowej był z przyczepą, na której znajdował się świetlny znak drogowy nakazujący jazdę po prawej stronie znaku, natomiast w pojeździe znajdowało się dwóch pracowników. Przed pojazdem kolejni pracownicy drogowi wykonywali prace porządkowe. Oderwane podczas zdarzenie elementy dodatkowo uszkodziły pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Został ukarany w drodze postępowania mandatowego za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas obsługi zdarzenia ruch odbywał się jednym pasem bez utrudnień.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button