KULTURA I ROZRYWKA

Ostatni letni koncert u Św. Kingi

19 września o godz. 19.00 w budującym się Kościele Św. Kingi w Świdniku odbędzie się kończący lato koncert Lubelskiej Federacji Bardów. Wydarzenie będzie wyjątkowe. Koncert zostanie bowiem poświęcony uczczeniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, która miała miejsce 12 września.

A tak o Lubelskiej Federacji Bardów piszą organizatorzy koncertu na strnie wydarzenia (link):

” Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.”

Sponsorem koncertu jest Polska Grupa Górnicza zaś głównym organizatorem Stowarzyszenie i Chór Św. Kingi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button