AKTUALNOŚCI

Pogorszenie jakości wody z wodociągów: Trzeszkowice i Nowy Krępiec

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku stwierdził przekroczenie wartości parametru mikrobiologicznego w wodzie z ujęcia wodociągu w Trzeszkowicach. W związku z tym Urząd Gminy Mełgiew poinformował, że ujęcie zostało wyłączone z eksploatacji.

Zasilanie w wodę mieszkańców korzystających z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Trzeszkowice odbywa się z wodociągu Jacków (miejscowości Janowice, Janówek, Józefów, część miejscowości Trzeszkowice) oraz z wodociągu Łęczna (miejscowości Krzesimów, Piotrkówek, część miejscowości Trzeszkowice i miejscowości Józefów).

Ponownie dopuszczenie do spożycia wody z ujęcia wodociągu Trzeszkowice nastąpi po uzyskaniu pozytywnych wyników badań jakości wody i przedstawieniu ich do PPIS w Świdniku. Wodociąg zaopatruje w wodę ok. 1985 mieszkańców w miejscowościach: Trzeszkowice, Krzesimów, Piotrówek, Janówek, Janowice, Józefów.

Woda nadaje się do celów spożywczych, picia, przygotowywania posiłków, lodu, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i rąk, kąpieli, prania, prac porządkowych. Jednak dla osób szczególnie wrażliwych, w tym noworodków i niemowląt oraz osób starszych zaleca się używanie wody po uprzednim jej przegotowaniu.

Nowy krępiec

reklama reklama

Gmina Mełgiew poinformowała także odbiorców wody wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Nowy Krępiec, że woda z sieci wodociągowej poddawana jest obecnie stałej dezynfekcji. W związku z powyższym jakość organoleptyczna wody może ulec pogorszeniu. Zaleca się więc używanie wody do celów spożywczych, tj. picia i przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw jak również mycia zębów, po uprzednim jej przegotowaniu.

W pozostałych przypadkach (np. do kąpieli, prania oraz prac porządkowych) woda nadaje się do użycia.

Aktualne informacje dotyczące jakości wody będą przekazywane na bieżąco. Urząd Gminy Mełgiew

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button