AKTUALNOŚCI

Świdniccy policjanci przeprowadzili 555 kontroli na trzeźwość kierowców

W sumie 555 badań na zawartość alkoholu w organizmie przeprowadzili 16 września, w ramach akcji prewencyjnej „Trzeźwość”, świdniccy policjanci. Na podwójnym gazie wpadło trzech kierowców. Byli to kierujący samochodem, rowerem i skuterem. Policja alepuje o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Głównym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z ruchu kierujących będących pod działaniem alkoholu, a co za tym idzie poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Podobne działania będą przeprowadzane w najbliższym czasie.

Podczas czwartkowej kontroli mundurowi, już w godzinach porannych, ujawnili pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę. 30-letni mieszkaniec Chełma jechał pojazdem marki Opel ulicami Świdnika. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking.

Kolejny kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Mełgiew. Był to 39-latek, który poruszał się rowerem mając dwa promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że taki czyn stanowi wykroczenie, został on ukarany w drodze postępowania mandatowego.

Po godzinie 17 na terenie gminy Piaski mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 65-letniego mężczyznę, który jechał skuterem. Badanie wskazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny wydany na okres trzech lat.

reklama reklama

Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek mając na uwadze, że bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w dużej mierze zależy od kierowców.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button