AKTUALNOŚCI

Świdnik: Walka o zdrowie Daniela trwa. Pomożecie?

Trwa kolejna zbiórka na pomoc w powrocie do zdrowia Daniela Siegiedy. Już raz, dzięki zaangażowaniu mieszkańców Świdnika, udało się uzbierać fundusze na zakup protez, sprzęt do ćwiczeń, rehabilitację jak i na samochód dzięki któremu 39-latek może samodzielnie pojechać np. do lekarza. To jednak nie koniec trudnej drogi w powrocie do zdrowia. Przyjaciele Daniela postanowili więc pomóc mu uruchamiając m.in. kolejną zbiórkę.

Przypomnijmy, że świat Daniela zmienił się 3 lata temu. To właśnie wtedy trafił do szpitala bólem brzucha. Z niewiadomych przyczyn dostał sepsy i wstrząsu septycznego. Niestety w konsekwencji podjętych przez lekarzy decyzji i po długiej walce o życie musiało dojść do amputacji kończyn dolnych Daniela na wysokości podudzia. 

„Tak naprawdę życie zawdzięczam tylko Bogu bo to że żyje to prawdziwy cud. I nie jest to tylko moje zdanie, ale i lekarzy. Wiem, że spora część z Was powie, że co to za życie bez nóg, ale mimo wszystko żyję i mam tylko takie życie. Nie załamałem się, staram się stawiać czoła przeciwnościom i nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. „– tak o swoich doświadczeniach pisze Daniel na stronie zrzutki.

Dzięki pomocy wielu osób, Daniel od jakiegoś czasu ma protezy. Niestety sepsa strasznie wyniszczyła i osłabiła jego organizm. Po długim okresie leżenia ma zaniki mięśni i ciężko mu nauczyć się chodzić. W związku z tym potrzebna jest mu profesjonalna rehabilitacja domowa oraz wyjazdy przynajmniej dwa razy w roku na dwutygodniowy pobyt do Centrum Rehabilitacji w Krakowie. Niestety koszty są bardzo wysokie. Jeden turnus t wydatek rzędu 6 500 zł, koszt fizjoterapeuty to ok. 1 200 zł miesięcznie.

Ponadto zbierane są także fundusze na nowe leje do protez ponieważ stare, mimo ciągłych napraw, wciąż pękają. Ich koszt to około 6 000 zł, z czego jedynie połowę dofinansowuje NFZ. W związku z tymi wszystkimi potrzebami docelowa kwota nowej zbiórki to 14 000 zł.

reklama reklama

Jak można pomóc Danielowi?

  • wpłacając dowolną kwotę na stronie zrzutka.pl– wystarczy kliknąć w podany link
  • biorąc udział w licytacjach dla Daniela, które znajdują się tutaj
  • przekazując dowolny przedmiot na w/w licytacje

Każda, nawet symboliczna złotówka to ogromna pomoc dla Daniela. Dzięki temu wsparciu będzie mógł znów samodzielnie funkcjonować, mimo trudnej sytuacji w jakiej postawiło go życie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button