KULTURA I ROZRYWKA

Gmina Trawniki: Weekendowe atrakcje

W minioną sobotę i niedzielę dużo się działo w Gminie Trawniki. Wreszcie dopisała pogoda i dzięki temu udało zorganizować m.in Festyn Parafialny w Oleśnikach. Dzień wcześniej, dzięki działaniom Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach, Zespołu Placówek Oświatowych oraz Urzędu Gminy odbył się z kolei dzień atrakcji dla najmłodszych połączony z akcją dotyczącą szczepień na COVID-19.

„Udało się wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci, dzięki połączonym siłom GOKu, Szkoły, Urzędu Gminy! Dziękuję wszystkim zaangażowanym Pracownikom za pomoc!!! Podczas gdy dzieci skakały, dorośli mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi szczepień, aby móc podjąć samodzielną decyzję.”– tymi słowami sobotnią akcję w Gminie Trawniki, podsumował wójt Damian Daniel Baj. Jak widać na poniższych zdjęciach, radości i uśmiechów nie brakowało, szczególnie wśród najmłodszych. Były dmuchańce, malowanie buziek czy warsztaty plastyczne. Dla dorosłych mieszkańców przygotowano punkt informacyjnym, w którym mogli dowiedzieć się więcej na temat szczepień na koronawirusa.

A w niedzielę okoliczni mieszkańcy bawili się podczas Festynu Parafialnego w Oleśnikach. Wydarzenie było bardzo udane. Mieszkańcy docenili wkład jaki w jego organizację włożył ksiądz proboszcz Piotr Drozd. Mogą o tym świadczy choćby słowa wójta D. Baja:

„Gratuluję pięknego dzieła jakim był Festyn Parafialny w Oleśnikach. Ksiądz proboszcz Piotr Drozd jak zwykle zjednoczył serca i siły Mieszkańców Oleśnik od najmłodszych po najstarszych. Pomimo, że jak w każdej miejscowości bywają pewne problemy czy sąsiedzkie czy inne, to w taki dzień ludzie się jednoczą, bawią, rozmawiają, współpracują. Taki dzień pozostaje na długo we wspomnieniach Uczestników. Współdziałanie wielu parafian Oleśnik jest nieocenione, ale wszyscy mamy świadomość, że bez tak pięknej inicjatywy i serca ks. Piotra nie udałoby się wszystkiego zrealizować. Gratuluję i przyłączam się do wielu podziękowań na ręce księdza Piotra! Ps. ksiądz Piotr tak wspaniale prowadzi imprezę, że chętnie widzielibyśmy jako współpracownika GOK (w ramach wolontariatu).„- napisał na swoim profilu. Czy faktycznie wydarzenie było udane? Zbaczcie na zdjęciach opublikowanych przez głównego organizatora czyli Parafię p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Oleśnikach:

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button