AKTUALNOŚCI

Mieszkaniec gminy Mełgiew zapłacił 5000 złotych zaliczki za towar, którego nie otrzymał

Podczas zakupów dokonywanych w sieci zawsze należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Zanim dojdzie do transakcji, warto dokładnie zweryfikować sprzedającego, sprawdzić, od jakiego czasu prowadzi swoją działalność, ewentualnie czy jest ona zarejestrowana, a także czy odbiera połączenia telefoniczne bądź emaile.

Starajmy się także unikać zakupów oraz sprzedaży przedmiotów poza aukcją. Policja przypomina, by zwracać uwagę również na cenę za jaką możemy dokonać zakupu. Trzeba uważać na ” okazje”. Zbyt niska cena powinna wzbudzić naszą czujność. Sprawdźmy również czy istnieje możliwość zakupu towaru z opcją zapłaty przy odbiorze. Wtedy będziemy mieć pewność że płacimy za towar, który fizycznie otrzymujemy.

O tym, że należy tak postąpić przekonał się 46-letni mieszkaniec gminy Mełgiew. Na portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę sprzedaży styropianu w „dobrej cenie”. Nawiązał kontakt ze sprzedającym i wpłacił mu zaliczkę w kwocie 5000 złotych. W umówionym terminie nie otrzymał towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Zaniepokojony sprawdził opinie o firmie, która miała mu towar dostarczyć i okazało się, że posiada ona wiele negatywnych komentarzy odradzających współpracę z dostawcą. Sprawa została zgłoszona na świdnickiej komendzie policji.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button