AKTUALNOŚCISPORT

Oleśnia nadal gra „w kratkę”

Futboliści Ludowego Klubu Sportowego Oleśnia z Oleśnik w dalszym ciągu nie mogą odnaleźć formy z poprzedniego A-klasowego sezonu. Mecze zwycięskie raz po raz przeplatają przegranymi. W efekcie zamiast miejsca w ścisłej czołówce tabeli plasują się w dolnej połowie stawki. W Cycowie podopieczni trenera Modesta Boguszewskiego ulegli tamtejszym Błękitnym 1:2 (0:1).
Bramka: Krzysztof Nastulak (90′-rzut karny).
Oleśnia: Wojciech Mrugała, Paweł Kropornicki, Dominik Wronka, Paweł Fidut (35′ Jan Drygała), Piotr Wójtowicz, Łukasz Kamiński, Kamil Kluch, Łukasz Janiak, Krzysztof Nastulak, Grzegorz Mazur, Łukasz Barański.
Oleśnia pierwszego gola straciła na samym początku meczu. Po rzucie wolnym z okolic narożnika pola karnego, piłka została mocno wstrzelona w światło bramki i po zamieszaniu na przedpolu Wojciecha Mrugały wylądowała w siatce. Potem inicjatywę przejęli goście, ale w drugiej połowie szybkie kontrataki przyniosły Błękitowi efekt w postaci drugiej bramki. Piłka dośrodkowana z prawego skrzydła minęła naszą defensywę, a akcję ładnym strzałem z woleja zamknął jeden z miejscowych zawodników. Niestety w 66 minucie zrobiło się już 2:0. Końcówka spotkania była bardzo chaotyczna. Jedna z akcji Oleśni zakończyła się faulem na Krzysztofie Nastulaku w obrębie szesnastki. Chwilę później rzut karny wykorzystał sam poszkodowany, ale na więcej przyjezdnym zabrakło już po prostu czasu.
W X kolejce spotkań grupy III A klasy futboliści Oleśni zagrają na wyjeździe. Ich rywalem w najbliższą niedzielę 22 października o godz. 15 będzie Madjan-Marina Zemborzyce.