AKTUALNOŚCI

Akcja #sadziMY – w całej Polsce, także w Świdniku

To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY, z udziałem Pary Prezydenckiej. Nadleśnictwa i regionalne dyrekcje Lasów Państwowych w Polsce mają do rozdania milion młodych drzewek – jawora, lipy, sosny, świerka i modrzewia.

-Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

Swoje drzewko można dziś odebrać na placu przy biurze Nadleśnictwa Świdnik, przy ul. Lotniczej 4, w godz. 10.00-15.00 lub do wyczerpania zapasów. Sadzonki wydawane są także w Lublinie, na placu przed Centrum Spotkania Kultur.

Reklama
reklama reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close