AKTUALNOŚCI

Pijany chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu, który miał zawieźć dzisiaj dzieci na wycieczkę szkolną. Wpadł dzięki kontroli zleconej przez szkołę przed odjazdem. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

O tym jak ważne są kontrole autobusów wycieczkowych przekonali się uczniowie jednej ze szkół w Świdniku, którzy mieli wyruszyć dziś w podróż. Dzięki kontroli przeprowadzonej przez świdnicką drogówkę wyeliminowano z ruchu kierowcę, który pomimo swojego nietrzeźwego stanu miał zawieźć dzieci do Zamościa.

Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali 51-letniemu mieszkańcowi gminy Piaski prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

reklama reklama

Policja przypomina, że kontrolę autokaru może zgłosić każdy i najlepiej zrobić to na kilka dni przed planowaną podróżą. W tym celu należy zadzwonić do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku pod numer telefonu: 47 81 21 210. We wskazane miejsce zostanie wysłany patrol policji, który sprawdzi kierowcę oraz pojazd pod kątem technicznym.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close