AKTUALNOŚCI

Pilnie poszukiwani wolontariusze Szlachetnej Paczki

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 8 tys. rodzin, czyli o 60% mniej niż rok temu. Potrzebni są wolontariusze w całej Polsce. W naszym regionie również nie brakuje rodzin potrzebujących wsparcia. Wystarczy wejść na stronę https://www.superw.pl/zostan-wolontariuszem-paczki/ i wybrać : województwo lubelskie, rejon powiat świdnicki i wypełnić krótką ankietę rejestracyjną. (Szlachetna Paczka Świdnik)

Szlachetna Paczka to projekt społeczny realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Od 2001 roku wolontariusze spotykają się z potrzebującymi, przychodzą do ich domów i docierają do prawdziwej biedy. Gdy poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do projektu.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Rodziny włączone do Paczki należą do jednej z kategorii: „starość i samotność”, „start w samodzielność”, „chore lub niepełnosprawne dziecko”, „rodzina wielodzietna”, „choroba w rodzinie”, „nieszczęście”, „samotny rodzic” i „inne”.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button