EDUKACJA

Policjanci odwiedzili dzieci w szkołach podstawowych w Trawnikach i w Świdniku

Tematyka spotkań była różnorodna. Starsze dzieci wysłuchały m.in. o tym jak nie stać się pokrzywdzonym oraz o odpowiedzialności karnej nieletnich, młodsze natomiast miały okazję wysłuchać informacji na temat bezpiecznych zachowań oraz obejrzeć pokaz tresury psów służbowych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Piaskach odwiedzili dzieci uczące się w Szkole Podstawowej w Trawnikach. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, którzy wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz w miejscach publicznych, a także o tym jak należy się zachować, aby nie paść ofiarą przestępstwa oraz nie popaść w tarapaty. Mundurowi omówili również na czym polega odpowiedzialność karna osób nieletnich.

W Szkole Podstawowej w Świdniku zgromadzili się uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Dzieci początkowo miały okazję przypomnieć sobie o numerze alarmowym, o zachowaniu się w kontaktach z obcymi ludźmi, zwierzętami, jak bezpiecznie poruszać się na drodze i chodniku oraz jak reagować na agresję rówieśniczą. Następnie dzieci udały się przed szkołę, gdzie czekali na nich przewodnicy ze swoimi psami i przybliżyli uczniom jak wygląda praca z czworonogiem oraz zaprezentowali pokaz posłuszeństwa psa oraz jak wygląda interwencja z użyciem czworonoga.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button