AKTUALNOŚCI

Świdnik: Nowa rządowa funkcja świdnickiego posła

Artur Soboń, mieszkańcom Świdnika, jeszcze kilka lat temu, znany był jedynie jako sekretarz miasta. W 2015 roku otrzymał jednak mandat posła Sejmu, w 2019 roku zaś reelekcję. Do pierwszych wyborów startował z rekomendacji Prawicy Rzeczypospolitej, w kolejnych już jako członek Prawa i Sprawiedliwości. W 2019 roku otrzymał posadę Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie pełnił funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Dziś to już jednak nieaktualne. Z początkiem października A. Soboń zmienił Ministerstwo.

Od 2001 roku A. Soboń związany był z Urzędem Miasta w Świdniku. Na początku pełnił funkcję rzecznika prasowego, następnie pracował na stanowisku naczelnika wydziału strategii i rozwoju miasta. W 2006 został sekretarzem miasta i tę funkcję sprawował do wyborów w 2015 roku (od tamtej pory przebywa na bezpłatnym urlopie). Przed objęciem funkcji sekretarza należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, Przymierza Prawicy oraz Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2006–2010 był także radnym powiatu świdnickiego i nieetatowym członkiem zarządu powiatu. Z kolei w wyborach samorządowych w 2010 oraz 2014 roku był wybierany na radnego sejmiku lubelskiego.

W 2018 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, gdzie zajmował się m.in. nadzorem nad budownictwem, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym oraz mieszkalnictwem. W listopadzie 2019 objął funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W tym samym roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz pełnomocnikiem rządu do spraw instrumentów finansowania rozwoju gospodarczego państwa.

reklama reklama

W październiku tego roku został z kolei mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Ponadto od 8 października 2021 roku A. Soboń pełni także funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Rozwoju Lokalnego.

źródło: wikipedia.pl

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close