AKTUALNOŚCI

Mieszkańcy gminy Trawniki mają nowe miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Wczoraj ukończony został pierwszy z pięciu zaplanowanych punktów aktywnego wypoczynku i rekreacji na obszarze LGD „Dolina Giełczwi”. Nowe miejsce do spędzania czasu wolnego mają mieszkańcy gminy Trawniki – obok budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

w otoczeniu starych drzew powstały alejki parkowe, zamontowano ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Ustawiono także urządzenia do aktywnej rekreacji: stół do ping ponga, do gry w szachy oraz piłkarzyki. Dla najmłodszych przygotowano kolorowe gry podwórkowe.

Punkty aktywnego wypoczynku i rekreacji są realizowane przez LGD „Dolina Giełczwi” w ramach projektu współpracy pn. „Sieć Punktów Aktywnego Wypoczynku i Rekreacji” w partnerstwie z 3 lokalnymi grupami działania: LGD Stowarzyszenie Poleska Dolina Bugu, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Promenada S12 oraz LGD Ziemia Zamojska.

W wyniku projektu powstanie lub zostanie zmodernizowanych łącznie 31 punktów rekreacji na obszarach partnerskich LGD.

Projekt „Sieć Punktów Aktywnego Wypoczynku i Rekreacji” współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

źródło: LGD Dolina Giełczwi

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button